Můj příběh - uzdravení očí

  1. 9. 2014        Roman Nesvadba        0

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak důležitá je víra při uzdravování. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem se chtěl zbavit brýlí, musel jsem pravidelně cvičit a hlavně věřit, že to dokážu. Trvalo to sice 2 roky, ale výsledek stál za to.

Když mi byly 4 roky, prodělal jsem silnou angínu a za několik měsíců se můj zrak zhoršil tak, že jsem musel začít nosit brýle s okluzorem a stal se ze mně napůl pirát s půlenými popelníčky na očích (8 dipotrií na blízko a 5,5 do dálky).

V mém dětství nebyly brýle tak běžné jako jsou teď, kdy mnohdy slouží jako módní doplněk. Hodně mě to vnitřně trápilo, hlavně mi nebylo příjemné, když děti na mě pokřikovaly „brýláč“. Myslel jsem si, že jsem ošklivý a neúspěch u děvčat jsem připisoval brýlím. I když jsem byl 2x v léčebně pro děti s vadou očí a doma se mnou cvičili, nemělo to žádný výsledek. Byla mi navrhována operace… a vím, že jsem se jí hodně bál. Zpětně jsem rád, že mi rodiče s ní nesouhlasili.

Když mi bylo 16 let dostala se mi do ruky kniha „Dobrý zrak bez brýlí“, a to byla moje naděje. V knize jsem si přečetl, jak cvičení pomohlo jiným a že každá oční nemoc je léčitelná. Brýle jsou prý berlička, stejně jako když si zlomíš nohu. Chvíli ji používáš a pak ji odložíš. A podobně je to u očí, neměly by se brýle používat pořád. Oko si na ně zvykne a proč by se pak svaly namáhaly.

Má touha po děvčatech byla tak silná, že jsem se rozhodl, že se brýlí zbavím, budu jednou krásný a mít úspěch u žen. Zní to naivně, ale byl jsem vnitřně hodně přesvědčen o této pravdě.

Nevěděl jsem, jak dlouho to bude trvat, ale když tomu dám vše, dokážu to! Začal jsem přesně dodržovat, co bylo v knize napsáno. Každé ráno, jsem cvičil cviky na uvolnění krční páteře a na radu taťky jsem masíroval reflexní body na nohou, které podporují oči. Dále jsem cvičil přibližování a oddalování objektů a začal používat různé energetické zdroje. Prvním zdrojem byly mé vlastní dlaně přiložené k očím. Druhým zdrojem bylo slunce, díval jsem se přes víčka přes den a večer těsně před západem slunce přímo do jeho středu.

Trochu jsem si pomáhal levnými brýlemi za 100 Kč a i když prý zhoršovaly mé oči, nedbal jsem na to a usilovně pracoval. Sice jsem se ve škole zhoršil a měl větší bolesti hlavy, ale asi po dvou letech se ukázal výsledek - mohl jsem být bez brýlí.

Bylo to velké odhodlání s krásnou odměnou. Dnes jsem na to hrdý. Dokázal jsem to přírodní cestou a vlastním úsilím, i když lékaři tvrdili, že jedině operací se to zlepší. Je to pro mě událost, kterou se inspiruji vždy, když mám před sebou těžký úkol.

Autor: lektor Spirální stabilizace Roman Nesvadba


REFERENCE

Celý list referencí »

POMŮCKY K CVIČENÍKURZY

Všechny kurzy »
Kurz SM Systém - 1A+1B+1C+1D
Pá 21.06. 2024   Praha 8 
Kurz SM Systém - 1A+1B+1C+1D
Pá 05.07. 2024   Praha 8 
Kurz SM Systém - 2A+2B
St 10.07. 2024   Praha 8 
Kurz SM Systém - 3A+3B
So 13.07. 2024   Praha 8 
Kurz SM Systém - 6AB
St 24.07. 2024   Praha 8 
Kurz SM Systém - 9AB - Opakování cviků
So 27.07. 2024   Praha 8 
Kurz SM Systém - 1A+1B+1C+1D
Pá 16.08. 2024   Praha 8 


Ing. Roman Nesvadba

Mezinárodně akreditovaný lektor metody SM Systém, který pořádá kurzy základní a pokročilé pro doktory, fyzioterapeuty, maséry, trenéry, pacienty... Kurzy pořádá převážně v Praze, ale vzdělává i rehabilitační pracovníky po celé ČR a v zahraničí.

Projekty

Zakladatel portálu zaměřující se na bolesti zad a majitel registrované obchodní značky STOP BOLEST ZAD.


KONTAKT

Ing. Roman Nesvadba
Vladislavova 11
110 00 Praha 1 - Nové město

 info@romannesvadba.cz
 +420 775 587 890

Copyright 2015 © RomanNesvadba.cz All Rights Reserved. Created by Roman Nesvadba